Gazbeton

Gazbeton

GAZBETON NEDİR ?

Gazbeton modern dünyada inşaatların tercihi haline gelen hafif bir duvar örgü malzemesidir.

Yüksek performans gösteren Gazbeton modern dünyadaki büyük şehirlerin bir çoğunluğunda inşaatlarda tercih edilmektedir. Kullanımı giderek yaygınlaşan Gazbeton sayesinde bina duvar yükünden kurtularak hafifler ve deprem direnci artar. Ayrıca önemli bir yalıtım öğesi olan Gazbeton sayesinde binalara ısı yalıtımında önemli bir katkı sağlar. Bunun sebebi ise Gazbeton'un ısı iletkenliği en düşük ağır duvar malzemesi olmasıdır.

GAZBETON ÜRETİMİ

Hafif beton grubuna giren bir yapı malzemesi olan Gazbeton silis kumu, bağlayıcı olarak kullanılan çimento ve kireç ile birlikte suyla karıştırılarak üretilir. Bu karışıma gaz oluşmasına sebep olan alüminyum pastası ilave edildikten sonra ortaya çıkan hamur. Bu hamur çelik kalıplara dökülür ve milimetrik hassasiyetle istenilen boyutlarda kesilir ve sertleştirmek için buhar kürüne tabi tutulur.

GAZBETON KULLANIM ALANLARI

Hafif, gözenekli ve aynı zamanda yüksek basınca dayanıklı olan Gazbeton kolay bir şekilde işlenebildiği için istenilen tüm geometrik şekillere girebilmektedir. Isı yalıtım plakası ve asmolen blokları olarak tüm özel ve devlete ait binalarda güvenle kullanılmaktadır.

GAZBETON'UN İŞLEMESİ KOLAYDIR

Kesici araçlarla istenilen ölçüde kesilebilir ve düzgün duvar örülmesinde büyük kolaylıklar sağlar. Ayrıca işçilik zamanı ve maliyetinden tasarruf edilmesini sağlar.

GAZBETON SAĞLAM VE UZUN ÖMÜRLÜDÜR

Gözenekleri kapalı bir yapıya sahip olduğu için daha az su ve rutubet emer.Basınca dayanıklıdır. İnorganik ve masif yapısı sayesinde daha uzun ömürlü ve sağlamdır. İklim ve çevre koşullarına karşı daha dirençlidir.

GAZBETON DAHA ÇABUK İNŞA EDİLİR

Gazbeton sayesinde inşaat işçiliği önemli bir miktarda azalır ve temiz bir duvar yapma şansını ortaya çıkarır.

ISI YALITIMI

Betondan 10 ve delikli tuğladan 3 kat daha fazla ısı yalıtımı sağlayan Gazbeton ısıtma maliyetlerinde önemli bir tasarruf sağlar. Gözenekli yapısı sayesinde dışarıdaki soğuğun içeriye, içerdeki sıcaklığın dışarıya sızdırmasına engel olur. Aynı zamanda ısı yalıtımını sağlarken yapımında kullanılan maddelerden ötürü çevreye zarar vermez.

GAZBETON ATEŞE DAYANIKLIDIR

İnorganik yapısı sayesinde 1000-2000 dereceye kadar ateşe dayanıklıdır ve bu özelliği yangına dayanıklı, yanmaz yapıların oluşmasını sağlar.

GAZBETON YÜKSEK DAYANMA GÜCÜNE SAHİPTİR

Gazbeton'un yapımında Çimento ve Kireç kullanıldığı için dayanıklılığı fazladır.

GAZBETON'UN SES YALITIMI MÜKEMMELDİR

Isı yalıtımının yanında ses yalıtımında da oldukça etkilidir. Yapısından dolayı daha az ses geçirerek dışarıdaki sesleri dışarıda tutabilmektedir.

GAZBETON HAFİFTİR VE DEPREME DAYANIKLIDIR

Hafif olduğu için depreme daha dayanıklıdır. Ayrıca binanın taşıma sistemlerine daha az yük bindirmesi sayesinde deprem anında binanın korunmasını sağlar.

Bir telefon kadar yakınınızdayız...

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz...

Gökyüz Dekorasyon İnşaat Yapi Konya0 332 234 00 33
Gökyüz Dekorasyon İnşaat Yapi Konya