Shinge

Shinge

Shıngle Nedir

 

 

Çatı kaplamalarında kullanılan kiremit ve benzeri ürünlerin kırılma oranının yüksek olmasından dolayı bir çok soruna yol açabilmektedir. Amerikan kiremit veya asvalt kiremit olarak da bilinen shingle kullanıldığı zaman bu sorunlarla karşılaşılmaz.

 

Rüzgara ve olumsuz havalara karşı dirençli olan shingle kullanımı kurumunda çatıda kalkma veya uçma olmamaktadır. 

 

Kiremit veya benzer diğer çatı malzemelerine göre daha hafif olan shingle binaya binen yükü azaltma özelliğine sahiptir.

 

Ayrıca farklı renk ve farklı tasarımı sayesinde yapılara farklı dekorasyon kazandırabilir.

 

Yapıya daha az yük bindirir ve kırılgan olmayan elastik yapısı sayesinde uygulamada kolaylıklar sağlar.

 

 

* İçeriğinde bulunan mineral karışımlar sayesinde ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır.


* İklim değişimlerinden etkilenmez ve bunun sonucunda kullanım ömrü uzar.

 

* Her türlü çatıda kullanılabilir.

 

* Kırılmama özelliği sayesinde binayı uzun bir süre boyunca korur.Shingle'ın neden bu kadar popüler olduğunu anlamak için faydalarına göz atmak gerekir. Bu faydalara bakıldığı zaman Shingle'ın popülerliği daha kolaylıkla anlaşılabilir.

 


* Binaya klasik çatıların aksine güzellik katan Shingle bu sayede binaları güzelleştirir

.

* Geniş model ve renk seçenekleri ile çatınızı istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

 

* Ekonomiktir ve hafifliği nedeniyle iskelet maliyetini azaltır.

 

* Klasik çatı malzemelerine göre daha uzun ömürlüdür.

 

* Bina ömrü boyunca işlevini yitirmez ve görevini yapar.

 

* Geniş uygulama alanı ile bir çok farklı şekilde kullanılabilir. Bunlardan bazıları: Ahşap konstrüksiyon çatılar, Çelik konstrüksiyon çatılar, Eğimli beton çatılar, Pergolalar, Kameriyeler, Kubbeler%20 eğim tavsiye edilen en düşük çatı eğimidir. Uygulamanın yapılabilmesi için tavsiye edilen en düşük hava sıcaklığı ise +15 derecedir. Bunun altındaki sıcaklıklarda Shingle katılabileceği için esnekliğini kaybedebilir ve bu uygulamada sorunlar ortaya çıkartır.

 


NEDEN SHINGLE?


Kullanımda ve uygulamada sağladığı faydaların yanında Shingle esnek ve bütülebilir yapısı sayesinde uygulamada kolaylık sağlar. Ayrıca levhaların kesilebilir olması sayesinde istenilen boyutlara göre ayarlanabilir.

 

Uv ışınlarından etkilenmeyen Shingle solmaz bir yapıya sahiptir.

 

Yangına, donmaya ve yaşlanmaya karşı korumalı olan Shingle bu sayede kullanım ömrünü uzatmaktadır.Ayrıca yapısı sayesinde yağmur ve dolu yağışı sırasında damlaların çarpma sesini azaltarak bina içine daha az ses iletilmesini sağlar. Shingle önemli bir ses yalıtım malzemesidir.

 

Dış çevreden bulunan haşeratların shingle aralarına girme ihtimali çok düşük olduğu için binayı haşeratlara karşı korur.

 

Diğer çatı malzemelerine göre daha düşük maliyetli olan Shingle bu sayede bütçenize dosttur.

 

Isı iletkenliğinin az olması sebebiyle binaları ısıya karşı korumaktadır. Shingle ile kaplanan çatılarda soğutma maliyetinde azalma görülür. Aynı şekilde soğuk havalarda binayı soğutmak için daha az enerji kullanılacağından dolayı ısıtma maliyetlerini de azaltır.

 

Membran Nedir ?


En temel anlamla membran, yapıları suyun neden olabileceği etkilere karşı korurken aynı zamanda yaşam alanlarında su izolasyonu sağlanması amacıyla binaların birçok farklı bölümünde kullanılmaktadır. Önemli bir su izolasyon malzemesi olan Membran ile binaların dışarından sıvı alması önemli bir miktarda azaltılabilir.  Yapısını güçlendirmek için şekilli polimerler kullanan membran bu sayede malzemeyi dayanıklı hale getirirken aynı zamanda ürünün montajını kolaylaştırır ve ürünün izolasyon faydasını en üst noktaya çıkartır.

Bir telefon kadar yakınınızdayız...

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz...

Gökyüz Dekorasyon İnşaat Yapi Konya0 332 234 00 33
Gökyüz Dekorasyon İnşaat Yapi Konya