Asma Tavan Detaylarda Panopan

Asma Tavan Detaylarda Panopan

Asma tavan¸dekoratif bir görünüm, ses ve ısı yalıtımı sağlamak amacı ile yapılan, taşıyıcı sistem ve taş yünü, metal gibi kaplamalardan oluşur. Yapılarda bulanan hoş olmayan veya kötü görüntüler asma tavan sistemlerine ihtiyacı doğurmuştur. Örnek olarak binadaki tesisat boruları veya kablolar gibi ürünleri saklamak için asma tavan sistemleri kullanılmaktadır.

Dünyada ve Türkiye’ de bir çok örnekleri bulunan asma tavan uygulamaları günümüzde bir çok modern binada kullanılmaktadır.

 Asma Tavan Avantajları

1.Hijyen: Günümüzde sağlık ve hijyen şartlarında ağırlaşmalar olurken binalardan bu konulara tam uyum sağlamaları beklenmektedir. Bu şartlara verilen değer artarken aynı zamanda gelişen asma tavan sistemleri kullanılarak binaların üzerinde artan hijyen şartlarını yerine getirmesi kolaylaşmaktadır.

2. Darbeye Dayanıklılık: Dayanıklı bir yapıya sahip olan asma tavan sistemleri kullanılarak binaların hassas bölümleri güvenlik altına alınabilmektedir.

3. Neme Dayanıklılık: asma tavanlar binaların içinde yatay bir bölge oluşmasını sağladığı için oda ile tavan arasında bir boşluk oluşturur ve bu sayede neme karşı koruma sağlar.

4. Ulaşım Tesisata ulaşmayı kolaylaştıran asma tavanlar sayesinde istenilen önemli bölgeye yerleştiren revizyon müdahale kapakları vasıtasıyla istenilen noktaya kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

5. Tasarım: Yapılarda binaya çok önemli bir tasarım katan asma tavanlar kullanılarak binanın dekorasyonunda önemli bir avantaj elde edilmektedir.

6. Akustik Gürültü Önleme: Ses yalıtımda önemli bir unsur olan asma tavanlar vasıtasıyla oda içindeki sesin yankılanması önlenir ve bu sayede odadaki akustik gürültü azaltılmış olur.

7. Ses Yalıtımı: Asma tavan sistemleri kullanarak ses yalıtım oranları yüksek ürünler kullanıldığı zaman oda içerisinde önemli bir ses yalıtım işlevi görmektedir. Bu sayede tavana çarpan ses belirli oranda absorbe edilir ve sesin geri yansıması engellenmiş olur.

Asma Tavan Çeşitleri

1. Alüminyum Panel:

2.Taş Yünü Asma Tavan:

4.3 Aksutik ve Yangına Dayanıklı Asma Tavan

Bir telefon kadar yakınınızdayız...

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz...

Gökyüz Dekorasyon İnşaat Yapi Konya0 332 234 00 33
Gökyüz Dekorasyon İnşaat Yapi Konya