Profiller

Profiller

Asma Tavan sistemlerinde duvarda veya tavanda metal konstrüksiyon kullanılmasını sağlamanın yanında asma tavan sistemindeki parçaların birbirleriyle bağlantılı hale gelmesi için kullanılır. Profil ve aksesuarları kullanılarak asma tavan içerisindeki parçalar birbirlerine sabitlenir. Profiller ve profil aksesuarları bu amaç doğrultusunda özel olarak üretilirler ve farklı amaçlar için farklı boyutlarda ve farklı tipte olabilirler.

Duvarda veya tavanda metal iskelet için kullanılan profiller TSE standartlarına uyumlu şekilde üretilip korazyona dayanıklı, ince çelik saçlara soğuk şekil verme yöntemi kullanılarak üretilmektedir. Profilleri kullanarak hız, uygulama maliyetinde azalma ve daha kaliteli uygulama imkanları sağlamaktadır. Asma tavan sistemleri gibi uygulamalarında profil kullanımı zorunluluk olmakla birlikte asma tavan sistemlerinin sağlayacağı ısı ve ses yalıtımı imkanlarından faydalanabilmek için de bir gerekliliktir. Profil kullanmadan yapılan bir asma tavan sisteminde zorunlar sıklıkla çıkmakla birlikte sistem uygun bir biçimde kurulmadığı taktirde benzer sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Metal asma tavan sistemleri kurulurken kullanılan tüm profiller birbirleri üzerine otururlar ve bu sayede düzgün bir yüzey elde edilmiş olur. Ayrıca bu sayede profillerin arasında oluşabilecek derz boşluklarının da önüne geçişmiş olur. Çinko kaplı çelik levhalara profil adı verilirken profiller üretim aşamasında bir çok farklı testten geçmektedir. Bu nedenle asma tavan sistemi kullanılan mekanlarda oluşabilecek bir yangın durumunda metal asma tavan sistemleri ısıya karşı olan direnci sayesinde asma tavanların çökmesini geciktirmektedir.

Alçıpan/Metal Asma Tavan Profilleri

1- Tavan U Profili

2- Tavan C Profili

3- Duvar U Profili

4- Duvar C Profili

5- Artform

6- L Köşebent

7- Taşıyıcı Profil

8- Delikli Köşebent

 

Profil Çeşitleri

1- Askı Teli

2- Taşıyıcı Tel

3- Askı Şeridi

4- Çiftli Yay

5- Kelebek

6- Telli Yay

7- C Tipi Askı Maşası

8- Çapa Tipi Askı Maşası

9- C Askı

10- TC Profil Bağlantı Elemanı Tip 1

11- TC Profil Bağlantı Elemanı Tip 2

12- Ekleme Parçası

13- Klips

14- Klips Kenetleme

15- Agraf

16- Askı Papucu

17- Somun-Pul-Vida

18- 8 lik TİJ

19- Borazan Vida

20- Borkof Vida

21- Ağaç Vidası

22- Dübel-Pul-Vida

23- Derz Bantı

24- İç Köşe Bantı

25- Akustik Bant

26- Özel İmalat Profil Kesme Makası

Bir telefon kadar yakınınızdayız...

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz...

Gökyüz Dekorasyon İnşaat Yapi Konya0 332 234 00 33
Gökyüz Dekorasyon İnşaat Yapi Konya